świetliki dachowe, okna przemysłowe, zadaszenia, prace montażowe, prace alpinistyczne, roboty budowlane

Montaż nowych świetlików na istniejącej hali

Świetliki dachowe wpływają na zwiększenie ilości wpadającego do wewnątrz światła. Przyczynia się to w dużym stopniu do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych ponieważ ogranicza konieczność doświetlania wnętrza.

Świetliki dachowe są to przeszklone fragmenty dachu. Kiedyś do tego celu używano ciężkiej stali oraz szkła zbrojonego. Świetliki wykonywano w formie pilastej i stanowiły potężne straty ciepła, brak bezpieczeństwa, korozję stali, przecieki.

Dzisiaj do montażu świetlików używa się specjalnego systemu profili aluminiowych a płyty poliwęglanowe komorowe (ciepłe i gradoodporne) są mocowane w uszczelkach systemowych.  Istniejące  dachy hal często nie posiadają świetlików. Nasza firma specjalizuje się w wykonaniu ich na istniejącej połaci dachowej w magazynach czy halach gdzie odbywa się produkcja. Świetliki łukowe można połączyć w całe pasma świetlne, dzięki czemu wnętrze hali będzie doświetlone naturalnym światłem dziennym. W większości przypadków, firmy nie muszą w tym momencie zużywać energii elektrycznej do oświetlenia przez cały dzień roboczy.

Świetliki dachowe montujemy powyżej poziomu dachu ok. 25cm na specjalnych ocieplonych cokołach z blachy stalowej ocynkowanej. Dzięki temu rozwiązaniu nie dochodzi do jakichkolwiek przecieków czy przemarzania na ich obwodzie. Każdorazowo, na zakończenie prac w danym dniu zabezpieczamy halę plandekami co daje komfort przed ewentualnym zalaniem w czasie opadów atmosferycznych.

Wybór świetlików poliwęglanowych łukowych jest bardzo wskazany. Pasma świetlikowe łukowe nie posiadają kalenicy, ma to bardzo korzystny wpływ na uniknięcie mostków cieplnych i strat ciepła. Ponadto, gwarantuje to szczelność i wpływa korzystnie na wygląd – estetykę.

Szerokość i długość świetlików  jest dobierana pod indywidualne warunki. Dobierzemy państwu także rozmieszczenie i ilość świetlików przy wizycie na obiekcie.

1 Etap

Wytyczenie na dachu miejsca w którym będzie montowany świetlik dachowy Wycięcie otworu w dachu w odpowiednim miejscu o odpowiednich wymiarach.

 2 Etap

Wstawienie w wycięty otwór dachowy cokołu z blach ocynkowanych na  ryglówkach nośnych

 3 Etap

Ocieplenie cokołu materiałem  izolacyjnym Wypełnienie powstałych szczelin pianą twardą PUR

 4 Etap

Obrobienie materiałem pokryciowym cokołu wraz z dachem w miejscu podstawy świetlika Wyklejenie papą termozgrzewalną czy też obrobienie blachą lub membraną dachową

 5 Etap

Montaż świetlika dachowego na obrobionej podstawie stalowej cokole

 



Wstecz Na górę

*/ ?>
Firmowa strona internetowa 2011